غلیظ ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی

غلیظ: ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی گروه تروریستی حوادث تروریستی حوادث تروریستی تهران

گت بلاگز وب‌گردی تصویرهای + وقتی بی‌بی‌سی فارسی به کمک داعش می‌آید

بی‌بی‌سی فارسی بعد از حمله تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران با همه امکانات و توانش تلاش کرد به کمک تروریست‌ها بیاید و ابعاد ماجرا را تا جایی که توان دارد،

تصویرهای + وقتی بی‌بی‌سی فارسی به کمک داعش می‌آید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اتفاق تروریستی چهارشنبه هفدهم خرداد در حرم حضرت امام(ره) و مجلس شورای اسلامی، خوشبختانه با تصویر العمل سریع نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در بعد از ظهر همان روز به آخر رسید. هرچند این اتفاق موجب تأثر و ناراحتی مردم کشور عزیزمان ایران شد، ولی شهر دوباره در کمال امنیت و آرامش که ماحصل اطمینان به اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی است به کار خود ادامه داد. در این میان ولی ماشین تبلیغاتی رسانه های فارسی زبان خارج نشین مانند هر لحظه به میدان آمدند تا از وقت بوجود آمده نهایت استفاده را جهت ضربه به کشور عزیزمان ایران بکنند. در رأس همه این رسانه ها، بی بی سی فارسی بود که خط خبری خودش را از ابتدا تا کنون جهت بهره برداری از این ماجرا به پیش برده هست.

القای بحران امنیت

عبارات مهم : ایران

با کمی دقت خیلی سریع می شد فهمید که بی بی سی با محوریت آب و تاب دادن و بزرگنمایی ماجرا وارد عرصه خبرپراکنی شده است و این دقیقاً بخش مهمی از نشانه عاملان تروریستی، یعنی داعش بود. به عبارت دقیق تر بی بی سی با همه امکانات و توانش تلاش کرد به کمک تروریست ها بیاید و ابعاد ماجرا را تا جایی که توان دارد عمیق نشان داده و فضای جامعه کشور عزیزمان ایران را دچار رعب و وحشت نماید.

نگاهی به برنامه های بی بی سی در لحظات آغازین پوشش این مناسبت در شبکه ماهواره ای، سایت و کانال خبر رسان تلگرام آن به خوبی نشان می دهد که همه تولیدات این شبکه در عنوان اتفاق پایتخت کشور عزیزمان ایران با قالب های متنوع و البته ادبیات های متفاوت تلاش دارد ابعاد عمیقی جهت ماجرا ترسیم کند.

بخشی از گزارشات بی بی سی از زبان شاهدان عینی و به عنوان نمونه با تیتر «حملات تهران؛ شاهدان عینی چه می گویند» تلاش داشت مثلاً تصویری مستند از اتفاق را از زبان افراد حاضر در نزدیک محل اتفاق روایت کند. از این بگذریم که اساساً صداهای پخش شده است از بی بی سی (با توجه به سوابق این رسانه انگلیسی در جعل و تقلب) چقدر واقعی و متعلق به شاهدان عینی بود، ولی گزینش ها دقیقاً به صورتی انجام گرفته بود که تلاش در تصویرسازی غیر واقعی و عمیق از ماجرا داشت. جمله هایی از قبیل «عمق فاجعه زیاد از این حرفهاست!» از زبان شاهدان عینی ادعایی بی بی سی در واقع تکمیل کننده وجه رسانه ای عملیات داعش بود.

بی بی سی در کنار جوسازی رسانه ای عمیقش در القای ابعاد گسترده امنیتی ماجرا، تلاش کرد دامنه اتفاق را با کلید واژه ناامنی به حوزه های دیگر از جمله اقتصاد نیز بکشاند و در همان ساعات اولیه همه تلاشش را کرد که بحران را در افکار عمومی کشور عزیزمان ایران و در حوزه های متفاوت تکثیر نماید.

هم کلام با داعش در حمله به سیاست های کشور عزیزمان ایران

محور دوم بی بی سی که با فاصله چند ساعت از شروع پوشش خبری این شبکه در دستور کار قرار گرفت، بررسی دلایل این اتفاق به شکلی بود که در نهایت سیاست های منطقه ای و بین المللی کشور عزیزمان ایران در قبال محور مقاومت و مبارزه با تروریسم را به عنوان زمینه های بروز این ماجرا نشان دهد؛ توصیه جالب این گزارش های بی بی سی این بود که آنقدر به ادعاهای داعش علیه کشور عزیزمان ایران نزدیک بود که بی هیچ کم و کاست می توانست از رسانه های داعش هم پخش شود!

به عنوان نمونه در گزارشی با عنوان «خطر داعش جهت امنیت ایران» ابتدا همه مواضع داعش علیه کشور عزیزمان ایران مطرح شده است بود و همچنین منشتر شدن فیلمی از داعش با عنوان «بلاد فارس از دیروز تا به امروز» همه ادعاهای داعش را مطرح کرده بود. مرحله بعد نیز با یک نتیجه گیری کلی با این ادبیات که «بسیاری از منتقدان کشور عزیزمان ایران می گویند دخالت های این کشور در منطقه احساسات ضد ایرانی را در میان اعراب و سنی های منطقه زیاد کردن داده…» به شکلی واضح از یکسو به سیاست های کشور عزیزمان ایران حمله کرد و دلایلی نیز جهت این اقدام داعش ارائه داد و از سوی دیگر اقدام جنایتکارانه و تروریستی داعش را در قالب اختلافات شیعه و سنی مطرح نمود.

بی بی سی در همکلامی با داعش آنچنان پیش رفت که با اشاره به ویدئوی ترساندن آمیز داعش علیه کشور عزیزمان ایران که چندماه قبل از اتفاق چهارشنبه انتشار یافته بود، عنوان نمود که مقامات ایرانی به این ترساندن توجهی نکرده اند، وگرنه از این اقدام جلوگیری می شد. این در حالی است که اساساً فلسفه پخش این ویدئوها به وسیله داعش غیر از ایجاد رعب و وحشت به نوعی اعلام آماده باش به مردم کشور نشانه است و درواقع قصد دارد حرکت های تروریستی خود را از جایگاه ضد مردمی به ضد حکومتی عوض کردن دهد!

حال آنکه بی بی سی در این میان هیچ اشاره ای به صدها تلاش ناکام داعش جهت عملیات در کشور عزیزمان ایران در طول چندین سال حیات این گروه تروریستی نکرده و بدون کوچکترین اشاره ای به ده ها ویدئوی ترساندن آمیز داعش علیه ایران، تلاش کرده نیروی امنیتی و انتظامی کشور عزیزمان ایران را به کم کاری متهم کند!

غیر از موارد گفته شده، اهداف دیگری نیز در عملیات روانی بی بی سی علیه کشور عزیزمان ایران وجود داشت که درواقع به نوعی تکمیل کننده عملیات داعش علیه کشور عزیزمان ایران بود که از جمله آنها می توان به تلاش در القای ریشه های جریان تکفیری در جامعه کشور عزیزمان ایران و بخصوص اختلافات مذهبی در کشور عزیزمان ایران که همواره آرزوی سیاست حکومت انگلیس بوده، گره بزند.

آنچه در آخر و در نتیجه این اتفاق و تلاش های مذبوحانه جهت سوء استفاده از آن می توان بیان کرد، این است که در مجموع به لطف خداوند اقدام سریع و هوشمندانه نیروهای انتظامی، امنیتی و نظامی کشور از یکسو و فهم و بصیرت مردم از سوی دیگر خیلی سریع به ماجرا خاتمه داد و پروسه عملیات روانی رسانه بی بی سی فارسی (وابسته به دولت انگلیس) را ناکام گذاشت.

منبع:تسنیم

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | رسانه ای | رسانه ها | تروریستی | گروه تروریستی | حوادث تروریستی | حوادث تروریستی تهران

تصویرهای + وقتی بی‌بی‌سی فارسی به کمک داعش می‌آید

تصویرهای + وقتی بی‌بی‌سی فارسی به کمک داعش می‌آید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog