غلیظ ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی

غلیظ: ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی گروه تروریستی حوادث تروریستی حوادث تروریستی تهران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

به گفته وزیر کار، حقوق بازنشستگان و حداقل‌ بگیران تامین اجتماعی امسال ۱۹.۵ درصد زیاد کردن می‌یابد.

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

عبارات مهم : دستمزد

به گفته وزیر کار، حقوق بازنشستگان و حداقل بگیران تامین اجتماعی امسال ۱۹.۵ درصد زیاد کردن می یابد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – با اعلام این خبر گفت: حقوق حداقل بگیران و بازنشستگان شرکت تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۷ به نسبت سال گذشته ۱۹.۵ درصد زیاد کردن خواهد داشت.

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

وی افزود: جهت سایر سطوح مانند سایر سطوح حقوق بگیران و شاغلین، شیوه محاسبات عوض کردن می کند و کمی به نسبت سال گذشته پیچیده تر می شود، از این رو زیاد کردن حقوق دیگر تنها درصد و عدد ثابت نیست و در سال ۱۳۹۷ حقوق جهت سایر سطوح با زیاد کردن ۱۰.۱۴ درصدی به علاوه ۲۸۰۸ تومان روزانه در نظر گرفته شده است است.

آنطور که وزیر کار گفته جهت بازنشستگان به غیر از حداقل بگیران محاسباتی صورت خواهد گرفت که این امر نیازمند مصوبه هیات وزیران است و در جلسه هیات وزیران در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد.

به گفته وزیر کار، حقوق بازنشستگان و حداقل‌ بگیران تامین اجتماعی امسال ۱۹.۵ درصد زیاد کردن می‌یابد.

افزایش حقوق بازنشستگان دارای سایر سطوح مزدی، طبق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی باید به پیشنهاد رییس شرکت تامین اجتماعی به وزیر کار ارائه و بعد از تایید هیات وزیران نهایی شود.

بر اساس ماده ۹۶، شرکت تامین اجتماعی مکلف است میزان کلیه مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر از سالی یکبار کمتر نباشد، با توجه به زیاد کردن هزینه زندگی با تصویب هیات وزیران به همان نسبت زیاد کردن دهد.

سیدتقی نوربخش ـ رییس شرکت تامین اجتماعی ـ در روزهای اخیر با تایید زیاد کردن ۱۹.۵ درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی گفته بود: همه ساله بعد از تعیین سطوح دستمزد شاغلان، زیاد کردن حقوق مستمری بگیران مشخص می شود. از آنجا که امسال در تعیین دستمزد شاغلان، هم درصد و هم رقم ثابت وجود داشت، محاسبات تعیین رقم مستمری بگیران باید با دقت بیشتری انجام شود و این دستمزد متناسب با قیمت تورم، درصد حقوق شاغلان و تبدیل رقم ثابت به درصد مشخص خواهد شد.

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

وی ابراز امیدواری کرد که هیات وزیران پیش از وقت پرداخت مستمری که از بیستم هر ماه شروع می شود، مصوبه را دریافت و اجرایی کند. درخصوص قیمت زیاد کردن حقوق دو ماده قانونی وجود دارد. نخست ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی که در آن آمده است حداقلی بگیران برابر قیمت زیاد کردن حداقل حقوق و دستمزد باید مشمول زیاد کردن مستمری شوند؛ دوم، ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی که بر اساس آن، زیاد کردن مستمری باید برابر زیاد کردن هزینه های زندگی و قیمت تورم جهت سایر سطوح مستمری بگیری باشد.

سال گذشته میزان زیاد کردن حقوق بازنشستگان و حداقلی بگیران تامین اجتماعی تا ۱۴.۵ درصد تعیین شد و جهت سایر سطوح نیز رشد ۱۲.۵ درصدی حقوق به تصویب رسید. دولت زیاد کردن حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان شرکت تامین اجتماعی را در اردیبهشت ماه به تصویب رساند که از همان ماه اعمال شد؛ پرداخت ما به التفاوت فروردین ماه نیز در آخر خرداد صورت گرفت.

به گفته وزیر کار، حقوق بازنشستگان و حداقل‌ بگیران تامین اجتماعی امسال ۱۹.۵ درصد زیاد کردن می‌یابد.

میزان مستمری و مزایای جانبی آن از دیرباز مورد توجه بازنشستگان و مستمری بگیران بوده هست. دولت همواره تلاش کرده تا در جهت تقویت قدرت معیشت و پرکردن شکاف میان دستمزد و تورم، دریافتی مستمری بگیران و بازنشستگان را همچون کارگران اصلاح بخشد.

واژه های کلیدی: دستمزد | بازنشستگان | مستمری بگیران | حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog