غلیظ ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی

غلیظ: ایران ایرانی رسانه ای رسانه ها تروریستی گروه تروریستی حوادث تروریستی حوادث تروریستی تهران

گت بلاگز اخبار اجتماعی خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

منابع خبری از قول یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده اند که این کمیسیون با کلیات طرح «خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر» موافقت کرده هست. بر اسا

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

عبارات مهم : امنیت

منابع خبری از قول یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده اند که این کمیسیون با کلیات طرح «خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر» موافقت کرده هست. بر اساس قوانین موجود زنان جهت خروج از کشور نیازمند اجازه همسران خود هستند، حال آنکه در مواردی ممانعت از خروج زنان نخبه از جمله قهرمانان ملی از کشور موجی از نارضایتی را در میان زنان به وجود آورده و آنها خواستار قائل شدن استثنائاتی در این زمینه هستند.

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

نمایندگان مجلس چندی پیش از ارائه طرحی خبر دادند که بر اساس آن خروج زنان نخبه از کشور تسهیل می شود. تصویب این طرح می تواند گامی رو به جلو جهت شکوفایی استعداد زنان نخبه تلقی شود.

خروج بانوان از کشور با اذن همسر گرچه مساله تازه ای نیست، ولی در مورد نیلوفر اردلان، بازیکن فوتسال اهل کشور عزیزمان ایران و کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران، بازتاب گسترده ای داشت.

منابع خبری از قول یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده اند که این کمیسیون با کلیات طرح «خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر» موافقت کرده هست. بر اسا

اردلان به علت مخالفت همسرش نتوانست تیم ملی فوتسال زنان کشور عزیزمان ایران را در جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۵ همراهی کند. محرومیت اردلان از حضور در جام ملت های آسیا به وسیله همسرش جنجال زیادی به پا کرد. او از مسئولان تقاضا کرد که مشکلش را به طریقی حل کنند که در بازی های آتی بتواند تیم ملی فوتسال را همراهی کند. آخر او توانست با اجازه دادستانی راهی مسابقه های قهرمانی فوتسال زنان دنیا ۲۰۱۵ در گواتمالا شود. آن وقت بود که ممانعت از خروج بانوان از کشور به چالش کشیده و به بحث داغ آن دوران تبدیل شد. این در حالی است که ممانعت خروج زنان ورزشکار ایرانی از طرف همسرانشان بار دیگر نیز اتفاق افتاد.

زهرا نعمتی، پرچمدار بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو و قهرمان پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته تیر و کمان از سوی همسرش ممنوع الخروج شد. اردیبهشت امسال همسر زهرا نعمتی مدعی شد: بعد از بازی های پاراالمپیک ریو زهرا نعمتی بنا به دلایلی منزل را ترک کرده و تا این لحظه با اینکه چندین بار خواستار بازگشت او به منزل بودم از زندگی با من امتناع کرده و حتی درخواست طلاق داده هست. بعد از این اتفاق او را ممنوع الخروج کرده ام تا نتواند در هیچ تورنمنت برون مرزی شرکت کند. اگرچه نمی دانم با چه مجوزی توانست به عنوان نماینده شرکت ملل کشور را ترک کند و عازم سوئیس شود.

او خاطرنشان کرد: به هر صورت بعضی پرسشها و پرسشها خانوادگی پیش آمده که قابل حل است و نیاز نیست تا حد طلاق به آن دامن زده شود. او ترساندن کرد، بهتر است نعمتی این مسیر را ادامه ندهد. با وجود پرسشها بسیاری که در جهت اهداف زنان با شرایط استثنائی پیش آمده طرح خروج مشروط بانوان از کشور مدتی است که به میان آمده و به تازگی یک عضو کمیسیون فرهنگی نیز موافقت خود را با کلیات این طرح اعلام کرده هست. البته مورد نیاز به ذکر است که جامعه زنان نیز مخالفت خود را با این تبعیض و امید است اعلام کرده شرایط خروج تمامی زنان از کشور تسهیل یابد.

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

خروج زنان متاهل از کشور با شرایط خاص

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از موافقت کمیسیون متبوعش با کلیات طرح خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر خبر داد و گفت: جهت برطرف ابهام از تبصره های طرح مذکور ستادی خاص تشکیل می شود. فاطمه ذوالقدر به ارائه گزارشی از جلسه کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار کرد: در این جلسه طرح اصلاح بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار داده شد و به تصویب رسید، البته طرح مذکور پیش از این نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون مهم بررسی شده است بود.

منابع خبری از قول یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده اند که این کمیسیون با کلیات طرح «خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر» موافقت کرده هست. بر اسا

او افزود: طرح مذکور راجع به خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن و اجازه همسر است که با تصمیم اعضای کمیسیون فرهنگی جهت ابهام زدایی از تبصره های این طرح مقرر شد در ستادی خاص مورد بررسی قرار گیرد، این ستاد متشکل از دو نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، دو نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی، مسئولان مرکز پژوهش های مجلس، وزارتخانه امور خارجه و اطلاعات و اداره گذرنامه است و راجع به این طرح تصمیم گیری می کند.

ذوالقدر تصریح کرد: از کمیسیون فرهنگی زن ها سیاوشی و سلحشوری در کمیته مذکور حاضر خواهند شد، این طرح به خروج بانوان در شرایط خاص و اضطرار می پردازد و به بانوان متاهل اجازه می دهد جهت سفرهای زیارتی، المپیادها و مسابقه های بین المللی ورزشی یا شرکت در سمینارها و همایش ها بدون اجازه همسر و با استعلام دستگاه مربوطه از کشور خارج شوند. به گزارش فارس، این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در آخر خاطرنشان کرد: همچنین دو پرسش در کمیسیون فرهنگی از وزیر ارشاد دولت یازدهم مطرح بود که با توجه به عوض کردن وزیر در دولت دوازدهم، با نظر اعضای کمیسیون سوالات منتفی شدند.

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

پیگیری پرسشها زنان به مشکل پیش می رود

یکی از اعضای فراکسیون زنان مجلس راجع به موافقت کمیسیون فرهنگی با کلیات طرح خروج مشروط بانوان از کشور در گفت و گو با «آرمان» می گوید: کمیسیون فرهنگی یکی از کمیسیون های فرعی در زمینه تصمیم گیری در طرح تسهیل خروج زنان از کشور است و کمیسیون مهم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی می افزاید: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر این تصمیم است که عنوان در ستاد و کارگروهی متشکل از وزارت امور خارجه، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، اداره گذرنامه و بخش هایی مانند مرکز پژوهش ها بررسی شود. او ادامه می دهد: از این رو کمیسیون فرهنگی بر آن شد که دو نماینده یعنی بنده و زن سلحشوری در این کارگروه شرکت کنیم، چون استدلال کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر این بود که اصلاحیه ناکافی است و ما باید در این راستا تلاش کنیم.

سیاوشی اظهار می کند: امیدواریم موارد بیشتری را به این طرح اضافه کنیم، چراکه علت مخالفت این است که می شود این طرح را بسط داد، به زعم اینکه مخالفت هایی در این مورد وجود دارد. عضو فراکسیون زنان مجلس خاطرنشان می کند: درواقع مردها در رابطه با محدودیت هایی که به لحاظ فقهی مطرح است مخالفت هایی را مطرح کردند و آخر نظر نهایی بر این شد که مجددا این طرح در یک کارگروه با حضور دستگاه های اجرایی بررسی شود. او اضافه می کند: وقت مشخصی جهت به نتیجه رسیدن این طرح نمی توان آینده نگری کرد، چون پرسشها مربوط به حوزه زنان به مشکل پیش می رود. سیاوشی بیان می کند: ما حداکثر تلاش خود را می کنیم و امیدواریم بتوانیم به نتیجه های خوبی دست یابیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس عنوان می کند: اگر دولت بر این تصمیم است که مواردی را فراتر از چیزی که در طرح به میان آمده به شکل لایحه مطرح کند، واقعا از آن استقبال خواهیم کرد. او ادامه می دهد: چون هنگامی که لایحه ای از طرف دولت مطرح می شود مورد استقبال نمایندگان قرار می گیرد و از یک طرف کار کارشناسی بیشتری در رابطه با آن انجام می شود و از طرف دیگر دستگاه اجرایی هم سریع تر آن را به اجرا درمی آورند، ولی اگر چیزی محدود تر از طرحی که ما مطرح کردیم به وجود آید، نظر مثبتی نخواهیم داشت، آیا که هم اکنون ما مورد انتقاد جامعه زنان ایرانی هستیم.

اخباراجتماعی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: امنیت | خارجی | سیاست | کمیسیون | کمیسیون فرهنگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog